Featured image of post Podsumowanie października 2021 (2021-10)

Podsumowanie października 2021 (2021-10)

Krótko o tym, co działo się w październiku 2021 roku

W tym miesiącu w końcu zabrałem się za wygląd. Ogarnąłem brzydkie wyświetlanie kodu w artykułach oraz kilka innych irytujących błędów estetycznych. Do tego nawigacja w angielskiej wersji strony powinna działać już bez problemów – wcześniej wybranie pozycji w lewym menu powodowało przekierowanie do wersji polskiej – udało mi się to naprawić, a poprawka jest już dostępna w oficjalnym repozytorium (https://github.com/CaiJimmy/hugo-theme-stack).

Drugą najważniejszą zmianą na blogu jest dodanie kategorii "Na marginesie", którą widać w menu po lewej. Jej celem jest zbierać w jednym miejscu krótkie wpisy na temat drobnych problemów, pomysłów i rozwiązań. Takie materiały pojawiają się najczęściej w trakcie pracy i często nie chcę o nim zapomnieć – to ma być miejsce adresowane właśnie takim treścią. Nie wiem, czy zostanie ono w takiej postaci do końca, czy może forma jeszcze się zmieni – zobaczymy jak to się rozwinie

Artykuły, które powstały w tym miesiącu to:

artykuł o tworzeniu CI/CD dla naszych własnych szablonów
krótki wpis na marginesie o XAML i TargetNullValue

To był całkiem owocny czas. Udało mi się napisać fajny artykuł oraz wprowadzić ważne poprawki w kodzie bloga. Jest to o tyle ważne, że powoli zbliża się premiera (którą planuję na początek roku 2022) i jeszcze jest trochę do zrobienia.

Faktem jest, że słowo „premiera” to dużo powiedziane, ponieważ nie planuję żadnych fajerwerków ani kampanii reklamowej. Po tej dacie będę starał się promować bloga „po cichu”, linkując do niego na różnych forach i dostarczając tym samym wartościowe treści innym. Jeśli taki mechanizm się sprawdzi, to coś ciekawszego planuję na przełom 2022/2023, ale to odległa przyszłość :-).

Jest coś, co chciałbyś, aby zmieniło się na blogu? Może masz temat, o którym chciałbyś się więcej dowiedzieć? Pisz śmiało!

comments powered by Disqus
Proszę pamiętaj, że blog jest na ten moment w wersji poglądowej i może zawierać wiele błędów (ale nie merytoycznych!). Mimo to mam nadzieję, że blog Ci się podoba! Wiele ilustracji pojawiło się na blogu dzięki unsplash.com!
Zbudowano z Hugo
Motyw Stack zaprojektowany przez Jimmy